Bir Sayfa Seçin

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital pazarlama hizmetimizin size getireceği fırsatları yakalamanız için aklınızdaki her türlü soruyu cevaplamak için hazırız.

Satışını yaptığımız ürünün veya hizmetin internet üzerinden satılabileceğine inanmıyorum. Satılabilir mi ?

Bu soruyu pek çok müşterimizin sorduğunu söyleyelim. Yaptığımız dijital pazarlama çalışmasında amacımız sizin koşullarınızı kabul edecek kalifiye müşterinin sizi bulması, sizinle çalışma ikna olmasıdır. Bu noktada her türlü ürün veya hizmet internet üzerinden pazarlanabilir. Satış aşamasında ise müşteri ürünü veya numunesini bizzat incelemek isteyebilir. Bu iş akışınızda düzenleme yapılarak gerçekleştirilebilir.

İnternet ve teknik konularda bir bilgim yok. Şirketimin böyle bir deneyimi de yok. Dijital pazarlamada başarılı olabilir miyiz ?

Bizim işimizin bir parçası da yeni nesil pazarlama teknikleri konusunda size danışmanlık yapmaktır. Mevcut pazarlamanızı inceleyerek, dijital pazarlamaya dönüştürmek için geliştirmektir. Amaçlarımızdan bir tanesi de müşterilerimizin yeni pazarlama teknikleri ile olan yabancılıklarını gidermektir. Aklınıza bu konuda gelecek her soruyu cevaplamak için hazırız.

İnternette bizim ürünümüzü arayan müşteri var mı ?

Buna büyük olasılıkla “var” şeklinde cevaplıyoruz. İnternette hergün şirketler satın alma amaçlı aramalar yapıyorlar. Google Anahtar Kelime Planlayıcı veya Google Arama Trendleri işinizde ne kadar kişinin arama yaptığı konusunda size fikirler verecektir.

İhracat yapıyoruz. Dijital pazarlama ile farklı ülkelere pazarlama yapılabilir mi ?

Evet. Belirlediğiniz hedef dillerde içerikler oluşturularak hedeflediğiniz ülkelerdeki ziyaretçilerin müşteriye dönüştürülmesi sağlanabilir. Bu konuda her ülkenin ziyaretçi davranışlarını inceleyerek ona uygun bir planlama yaptığımızı da söyleyelim. Bu sadece türkçe içeriği hedef dile çevirerek yapılan bir iş değildir.

Hedef müşterilerimi biliyorum. Aşağı yukarı kim oldukları belli. Yine de dijital pazarlama yapmalı mıyım ?

Hedef müşterileriniz belli de olsa öncelikle onlara ulaşmalı, web sitesine yönlendirmeli ve sıradan ziyaretçiden müşteriye dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu neden dijital pazarlama yapmalısınız.

Neden web sitemizi yenilememiz gerekiyor ?

Websitenizin teknolojisi mobil cihazlarla uyumluluktan, içeriğin daha iyi anlaşılması ve paylaşılmasına kadar pek güncel ihtiyaçları karşılamak için yenilenmesi gerekir.

Neden daha çok içerik yüklememiz gerekiyor ?

Günümüzde müşteriler satın alma kararı vermeden önce internette içeriklere bakarak karar veriyorlar. Her profildeki müşterinin satın alma aşamasında farklı soruları olacaktır. Bu sorulara cevaplar üretebilmek için daha çok içeriğe ihtiyaç vardır.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir ?

Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında ilgili kelimelerde ilk sıralarda çıkmak için websitesi içerisinde ve dışarısında yapılan bir dizi teknik çalışmadır.

Yaptığınız hizmet Google’da ilk sayfada çıkma çalışması Arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti midir ?

Hem evet hem hayır. Arama motoru çalışması yaptığımız hizmetlerden sadece bir tanesidir. Trafik yaratmak için arama motoru optimizasyonu çalışmasından yaralanırız ancak içerik pazarlama, sosyal medya pazarlama gibi diğer teknikleri de kullanırız.

Dijital pazarlama faaliyetlerinizin sonuçlarını nasıl ölçeceğim ?

Projeye başlamadan önce neleri hedeflediğinizi belirliyoruz. Bu hedefler markanızın tanıtımı, yeni müşteri adayları vb. olabilir. Bu hedeflere ulaşmak için ölçülebilir değerler belirliyoruz. Gelişimi web sitenizdeki ziyaretçi istatistikleri, size ulaşan talep formları ile kolayca ölçebileceksiniz. Ayrıca gelişmiş raporlarla sektörünüz, pazarlamanız veya işiniz konusunda detaylı raporlara da ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerinizi nasıl ücretlendiriyorsunuz ?

Firmanızın hedefleri ve ihtiyaçlara göre bir 12 aylık planlama yapıyoruz. Başlangıçta kuruluş bedeli ile stratejik planlama çalışması ve web sitenizin yenilenmesi için temel çalışmalar yapılıyor. Aylık talep besleme ve büyütme hizmetleri ile aylık ödemeler yapıyorsunuz.

Neden aylık ücretlendirme ?

Müşteri adayı arama düzenli yapılması gereken bir çalışmadır. Düzenli olarak yeni müşteri adayı kazanma şansınızı elde etmek için aylık çalışmalar biçimde düzenleyemek en etkili çalışma şeklidir. Sonuç olarak da müşteri adaylarınızın yeni içeriklerle sürekli beslenmesi daha çok talep yaratma imkanı getirmektedir.

[x_custom_headline style=”margin-top: 0;” level=”h4″ looks_like=”h3″]Başka sorularım var. Nereden bilgi alabilirim ?[/x_custom_headline]

Bize sorularınızı iletişim formumuzu kullanarak ulaştırabilirsiniz. Her yeni bir soru daha iyi bir SSS bölümümüzü yaratmamıza yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederiz.

Pin It on Pinterest

Share This